Blog Details

Řešení OKIOK S-Filer/Portal, které umožňuje jednoduše zabezpečit citlivá data obsažená v přenášených a sdílených souborech všech typů, uvedla na český a slovenský trh společnost TECOBU, výhradní distributor kanadské firmy OKIOK.

Aplikace OKIOK S-Filer/Portal umožňuje jednoduše zřídit a spravovat zabezpečený webový portál, jehož prostřednictvím lze sdílet nejrůznější soubory obsahující důvěrná data v rámci pracovní skupiny, firmy či celého ekosystému spolupracujících subjektů.

Díky využití osvědčených bezpečnostních standardů je ovládání portálu intuitivní a jednoduché. Odpovědný pracovník tak nemusí nic složitě nastavovat a definovat – řešení vše zajistí automaticky a v souladu s interními předpisy organizace. Ani ke správě systému přitom nejsou nutné žádné speciální znalosti a dovednosti. Prvotní nastavení zajistí specialisté OKIOK v souladu s bezpečnostními politikami zákazníka a pokud se tato pravidla nezmění, není třeba do systému zasahovat.

Pravidla pro přístup k datům jsou postavena na komunitním modelu. To znamená, že ke konkrétnímu souboru mohou přistupovat pouze vybraní spolupracovníci – členové jasně definované komunity, a to za předem stanovených podmínek. Změnit konkrétní nastavení přitom může výhradně správce komunity – zpravidla vedoucí týmu či projektový manažer. Bez jeho povolení šifrovaný soubor nikdo neotevře.

Mezi nejčastější uživatele OKIOK S-Filer/Portal patří firmy a instituce, které z nějakého důvodu sdílejí důvěrná data – osobní údaje nebo inovativní myšlenky -, jako jsou zdravotní pojišťovny, nemocnice a lékaři, finanční instituce, ale také architektonická a designérská studia apod.

„Řešení OKIOK S-Filer/Portal vytváří ideální podmínky pro sdílení citlivých dat – ať už v rámci skupiny specialistů nebo firem. Proto věřím, že stejně jako v západní Evropě, se i v Čechách a na Slovensku najde řada organizací, které tuto novinku ocení,“ popsal očekávání distribuční firmy TECOBU její ředitel Vilém Hodulák.

„Český a slovenský trh představují pro společnost OKIOK další významný krok v rámci její globální expanze. Velice nás těší, že se podařilo na tyto trhy oficiálně uvést špičkové řešení OKIOK S-Filer/Portal“, přivítal uvedení produktu na český a slovenský trh Peter Orre, European Business Development Manager společnosti OKIOK, a dodal: „Produkty OKIOK v kombinaci s komplexním servisem a podporou firmy TECOBU jistě přispějí ke spokojenosti všech budoucích uživatelů.“

O společnosti OKIOK

Již více než 30 let patří kanadská společnost OKIOK mezi pionýry a lídry v oblasti informační bezpečnosti. Poskytuje kompletní spektrum služeb a produktů, včetně bezpečného přenosu dat, šifrování a správy identit. Významnou součást nabídky tvoří i konzultační služby, outsourcing správy bezpečnostních řešení, zákaznická řešení a školení. Jako jedna z mála firem v kanadském Québecu se věnuje i vlastnímu výzkumu a vývoji. Více informací najdete na adrese www.okiok.com.

Comments are closed.